MOT-AD-S-060-017-056-M-C-AAAL product image
igus-icon-lupe
igus-icon-lupe
MOT-AD-S-060-017-056-M-C-AAAL technical drawing
play iconMOT-AD-S-060-017-056-M-C-AAAL video
1 from 5
drylin® E special list motor with connector, encoder and splash protection, NEMA 23
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA23 / Flange dimension 56mm
  • Protection class: IP65
  • Holding torque: 1.70Nm
  • Nominal current: 3.00A